WIELKIE JOŁ / DOM RAPU / #NWJ / PŁYTY
Login:
Hasło:
Zapamiętaj
Zapomniałeś hasła?
Nie masz konta? Zarejestruj się!

Abel

Ostatni Sarmata

Premiera: 31 Styczeń 2014
Nr kat.: PLNY.MFR.002
1 CD
Kup płytę

Informacje o albumie


Wytwórnia Wielkie Joł oraz PLNY Maderfakin Rekords prezentują debiutancką płytę Abla z formacji Smagalaz zatytułowaną "Ostatni Sarmata".

Nowatorskie ujęcie tematu oraz nowoczesna muzyka czynią ten album wehikułem czasu przenoszącym słuchacza daleko w przyszłość. Inteligentne metafory oraz ciekawe flow Abla dają połączenie jedyne w swoim rodzaju. Muzykę na płytę w przeważającej większości skomponował Brat Jordah, ale nie mogło zabraknąć utworów stworzonych przez DJ'a i beatmakera Smagalaz, czyli DJ'a Pete'a. Gościnnie na płycie pojawiają się między innymi Tede, Mops oraz raperka Gonix. W utworze tytułowym zaśpiewał pochodzący ze Słubic Bartosz Borula, który w 2011 roku został laureatem prestiżowej nagrody im. Giulio Perottiego w kategorii dla najlepszego głosu tenorowego w I Międzynarodowym Konkursie Wokalnym organizowanym w niemieckim Ueckermünde.

OSTATNI SARMATA jest do kupienia w wersji cyfrowej na NuPlays Polska http://abel.nuplays.pl/oraz na iTunes http://bit.ly/1jINNeu. Płyta CD już jest dostępna w sklepie PLNY Stolica, Holahola http://bit.ly/19rRq4Q, na empik.com http://bit.ly/19RWCiQ oraz Merlin.pl: http://bit.ly/MDr462.

W związku z premierą płyty pod koniec grudnia artystka o pseudonimie AnoPsy używając awangardowej techniki malarskiej "stencil vs action painting" wykonała w Amsterdamie mural przedstawiający okładkę Ostatniego Sarmaty:


Klipy promujące album OSTATNI SARMATA:

Partnerzy: CGM.pl, Mowianamiescie.pl, RBL.TV, PLNY Textylia, Nyska.tv
 1. Mixtape Intro
  0:32
 2. YYYYYYYY
  2:27
 • ODSŁUCH KARMAGEDONU @ NWJ STUDIO
  ODSŁUCH KARMAGEDONU @ NWJ STUDIO
  KARMAGEDON nadejdzie 9 maja, ale wybrańcy już mieli okazję go doświadczyć. W czwartek, 28 lutego w NWJ odbył się odsłuch z udziałem zaproszonych gości wytypowanych spośród osób, które zamówiły KARMAGEDON w przedsprzedaży na stronie www.ted...
  opublikowany: Wtorek, 05 Marzec 2019